اول باید هنگام نصب پایتون تیک install and path  رو بزنید تا کامل نصب بشه اگر اینکارو نکنید pip نصب نمیشه:(

سپس کد زیر را در خط فرمان یا همون (command prompt) بزنید تا ببینید پایتون نصب شده یا نه:

python --version

من با این کار pipرا در آخرین نسخه پایتون نصب کردم یعنی نسخه  3.7.3 اولین کاری که میکنید به سایت زیر بروید:

https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py

اگر pip اتوماتیک دانلود نشد :( مثل من تمام کد هایی که این صفحه به شما نشون میده رو کپی کنید سپس توی نوت پد بریزید و سپس پسوند فایل رو به py. تغییر بدید سپس برید به command prompt و  اول با زدن این دستور cd از دسکتاپ بیرون برید توی خط فرمان و سپس دستور زیر را تایپ کنید:)

python get-pip.py

اگر این دستور کار نکرد دستور زیر را بزنید

محل قرار گرفتن پیپ python

مثلا توی کامپیوتر من اینطور شد:

python C:UsersmahdiDesktopget-pip.py

سپس یه نوار سبز پر میشه و نصب تموم میشه 

و اما کسانی که pip را قبلا نصب کرده اند ولی اخطار آپدیت میده و کار نمیکنه این کد رو توی خط فرمان بزنید:

pip install --upgrade pip

اگر کار نکرد خط فرمان  anaconda  را دانلود و نصب کنید سپس همین کد رو دوباره توی اون بزنید:)

اگر میخواهید با پیپ pygame یا هر کتابخانه ای را نصب کنید دستور زیر را در خط فرمان بزنید:

pip install pygame

تموم شد امیدوارم براتون مفید باشه:)

اگر نتوانستید pip را دانلود کنید روی لینک زیر کلیک کنید البته این برای نسخه 3.7.3 سازگار است:)برای نسخه های دیگه باید به سایتی که لینکشو در بالا گذاشتم برید:)

دانلودبرای 3.7.3

مکس ورژن

نرم افزار فوقالعاده زیست

نحوه فعال کردن حالت تاریک (DARK MODE) گوگل کروم در ویندوز 10

نصب آسان pipبرای پایتون در ویندوز و دستورات pip

low code برای تازه کاران توسعه نرم افزار

pip ,نصب ,سپس ,بزنید ,دستور ,خط ,خط فرمان ,زیر را ,pip py ,دستور زیر ,3 7

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آنلاین سیستم اطلاعات تخصصی سازه های جهان درس پژوهی trewq ghadircompany wikipediaa amirprs.ir مقالات طراحی سایت allaboutcarmarket دوربين